facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkwa aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwa aka M na-akwa aka   Ị na-akwa aka Ọ na-akwa aka
Perfekt A - A -   Ị kwago aka Ọ kwago aka
Präteritum A -   M kwago aka Ị kwara aka Ọ kwara aka
Futur A ga m akwa aka M ga akwa aka   Ị ga akwa aka Ọ ga akwa aka
Konditional M kaara ịkwa aka     Ị kaara ịkwa aka Ọ kaara ịkwa aka
Imperativ       Kwaa aka  
Hortativ Kaa m kwaa aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwa aka Ụnụ na-akwa aka Ha na-akwa aka
Perfekt Anyị a-kwago aka Ụnụ a-kwago aka Ha a-kwago aka
Präteritum Anyị kwara aka Ụnụ kwara aka Ha kwara aka
Futur Anyị ga akwa aka Ụnụ ga akwa aka Ha ga akwa aka
Konditional Anyị kaara ịkwa aka Ụnụ kaara ịkwa aka Ha kaara ịkwa aka
Imperativ   Kwaanu aka  
Hortativ Kaa anyị kwaa aka   Ha kwaa aka