facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịtụ aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m atụ aka M na-atụ aka   Ị na-atụ aka Ọ na-atụ aka
Perfekt A - A -   Ị tụgo aka Ọ tụgo aka
Präteritum A -   M tụgo aka Ị tụrụ aka Ọ tụrụ aka
Futur A ga m atụ aka M ga atụ aka   Ị ga atụ aka Ọ ga atụ aka
Konditional M kaara ịtụ aka     Ị kaara ịtụ aka Ọ kaara ịtụ aka
Imperativ       Tụa aka  
Hortativ Kaa m tụa aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-atụ aka Ụnụ na-atụ aka Ha na-atụ aka
Perfekt Anyị a-tụgo aka Ụnụ a-tụgo aka Ha a-tụgo aka
Präteritum Anyị tụrụ aka Ụnụ tụrụ aka Ha tụrụ aka
Futur Anyị ga atụ aka Ụnụ ga atụ aka Ha ga atụ aka
Konditional Anyị kaara ịtụ aka Ụnụ kaara ịtụ aka Ha kaara ịtụ aka
Imperativ   Tụanu aka  
Hortativ Kaa anyị tụa aka   Ha tụa aka