facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv i-de aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m e-de aka M na-e-de aka   Ị na-e-de aka Ọ na-e-de aka
Perfekt A - A -   Ị e-dego aka Ọ e-dego aka
Präteritum A -   M e-dego aka Ị e-dere aka Ọ e-dere aka
Futur A ga m e-de aka M ga e-de aka   Ị ga e-de aka Ọ ga e-de aka
Konditional M kaara i-de aka     Ị kaara i-de aka Ọ kaara i-de aka
Imperativ       -Dee aka  
Hortativ Kaa m -dee aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-e-de aka Ụnụ na-e-de aka Ha na-e-de aka
Perfekt Anyị a-e-dego aka Ụnụ a-e-dego aka Ha a-e-dego aka
Präteritum Anyị e-dere aka Ụnụ e-dere aka Ha e-dere aka
Futur Anyị ga e-de aka Ụnụ ga e-de aka Ha ga e-de aka
Konditional Anyị kaara i-de aka Ụnụ kaara i-de aka Ha kaara i-de aka
Imperativ   -Deenu aka  
Hortativ Kaa anyị -dee aka   Ha -dee aka