facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv idetụ aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edetụ aka M na-edetụ aka   Ị na-edetụ aka Ọ na-edetụ aka
Perfekt A - A -   Ị edetụgo aka Ọ edetụgo aka
Präteritum A -   M edetụgo aka Ị edetụrụ aka Ọ edetụrụ aka
Futur A ga m edetụ aka M ga edetụ aka   Ị ga edetụ aka Ọ ga edetụ aka
Konditional M kaara idetụ aka     Ị kaara idetụ aka Ọ kaara idetụ aka
Imperativ       Detụe aka  
Hortativ Kaa m detụe aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edetụ aka Ụnụ na-edetụ aka Ha na-edetụ aka
Perfekt Anyị a-edetụgo aka Ụnụ a-edetụgo aka Ha a-edetụgo aka
Präteritum Anyị edetụrụ aka Ụnụ edetụrụ aka Ha edetụrụ aka
Futur Anyị ga edetụ aka Ụnụ ga edetụ aka Ha ga edetụ aka
Konditional Anyị kaara idetụ aka Ụnụ kaara idetụ aka Ha kaara idetụ aka
Imperativ   Detụenu aka  
Hortativ Kaa anyị detụe aka   Ha detụe aka