facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ife aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m efe aka M na-efe aka   Ị na-efe aka Ọ na-efe aka
Perfekt A - A -   Ị efego aka Ọ efego aka
Präteritum A -   M efego aka Ị efere aka Ọ efere aka
Futur A ga m efe aka M ga efe aka   Ị ga efe aka Ọ ga efe aka
Konditional M kaara ife aka     Ị kaara ife aka Ọ kaara ife aka
Imperativ       Fee aka  
Hortativ Kaa m fee aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-efe aka Ụnụ na-efe aka Ha na-efe aka
Perfekt Anyị a-efego aka Ụnụ a-efego aka Ha a-efego aka
Präteritum Anyị efere aka Ụnụ efere aka Ha efere aka
Futur Anyị ga efe aka Ụnụ ga efe aka Ha ga efe aka
Konditional Anyị kaara ife aka Ụnụ kaara ife aka Ha kaara ife aka
Imperativ   Feenu aka  
Hortativ Kaa anyị fee aka   Ha fee aka