facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imaku aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emaku aka M na-emaku aka   Ị na-emaku aka Ọ na-emaku aka
Perfekt A - A -   Ị emakugo aka Ọ emakugo aka
Präteritum A -   M emakugo aka Ị emakuru aka Ọ emakuru aka
Futur A ga m emaku aka M ga emaku aka   Ị ga emaku aka Ọ ga emaku aka
Konditional M kaara imaku aka     Ị kaara imaku aka Ọ kaara imaku aka
Imperativ       Makue aka  
Hortativ Kaa m makue aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emaku aka Ụnụ na-emaku aka Ha na-emaku aka
Perfekt Anyị a-emakugo aka Ụnụ a-emakugo aka Ha a-emakugo aka
Präteritum Anyị emakuru aka Ụnụ emakuru aka Ha emakuru aka
Futur Anyị ga emaku aka Ụnụ ga emaku aka Ha ga emaku aka
Konditional Anyị kaara imaku aka Ụnụ kaara imaku aka Ha kaara imaku aka
Imperativ   Makuenu aka  
Hortativ Kaa anyị makue aka   Ha makue aka