facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv inu aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m enu aka M na-enu aka   Ị na-enu aka Ọ na-enu aka
Perfekt A - A -   Ị enugo aka Ọ enugo aka
Präteritum A -   M enugo aka Ị enuru aka Ọ enuru aka
Futur A ga m enu aka M ga enu aka   Ị ga enu aka Ọ ga enu aka
Konditional M kaara inu aka     Ị kaara inu aka Ọ kaara inu aka
Imperativ       Nue aka  
Hortativ Kaa m nue aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-enu aka Ụnụ na-enu aka Ha na-enu aka
Perfekt Anyị a-enugo aka Ụnụ a-enugo aka Ha a-enugo aka
Präteritum Anyị enuru aka Ụnụ enuru aka Ha enuru aka
Futur Anyị ga enu aka Ụnụ ga enu aka Ha ga enu aka
Konditional Anyị kaara inu aka Ụnụ kaara inu aka Ha kaara inu aka
Imperativ   Nuenu aka  
Hortativ Kaa anyị nue aka   Ha nue aka