facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv isepụta aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m esepụta aka M na-esepụta aka   Ị na-esepụta aka Ọ na-esepụta aka
Perfekt A - A -   Ị esepụtago aka Ọ esepụtago aka
Präteritum A -   M esepụtago aka Ị esepụtara aka Ọ esepụtara aka
Futur A ga m esepụta aka M ga esepụta aka   Ị ga esepụta aka Ọ ga esepụta aka
Konditional M kaara isepụta aka     Ị kaara isepụta aka Ọ kaara isepụta aka
Imperativ       Sepụtae aka  
Hortativ Kaa m sepụtae aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-esepụta aka Ụnụ na-esepụta aka Ha na-esepụta aka
Perfekt Anyị a-esepụtago aka Ụnụ a-esepụtago aka Ha a-esepụtago aka
Präteritum Anyị esepụtara aka Ụnụ esepụtara aka Ha esepụtara aka
Futur Anyị ga esepụta aka Ụnụ ga esepụta aka Ha ga esepụta aka
Konditional Anyị kaara isepụta aka Ụnụ kaara isepụta aka Ha kaara isepụta aka
Imperativ   Sepụtaenu aka  
Hortativ Kaa anyị sepụtae aka   Ha sepụtae aka