facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv itinye aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etinye aka M na-etinye aka   Ị na-etinye aka Ọ na-etinye aka
Perfekt A - A -   Ị etinyego aka Ọ etinyego aka
Präteritum A -   M etinyego aka Ị etinyere aka Ọ etinyere aka
Futur A ga m etinye aka M ga etinye aka   Ị ga etinye aka Ọ ga etinye aka
Konditional M kaara itinye aka     Ị kaara itinye aka Ọ kaara itinye aka
Imperativ       Tinyee aka  
Hortativ Kaa m tinyee aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etinye aka Ụnụ na-etinye aka Ha na-etinye aka
Perfekt Anyị a-etinyego aka Ụnụ a-etinyego aka Ha a-etinyego aka
Präteritum Anyị etinyere aka Ụnụ etinyere aka Ha etinyere aka
Futur Anyị ga etinye aka Ụnụ ga etinye aka Ha ga etinye aka
Konditional Anyị kaara itinye aka Ụnụ kaara itinye aka Ha kaara itinye aka
Imperativ   Tinyeenu aka  
Hortativ Kaa anyị tinyee aka   Ha tinyee aka