facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkpata

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akpata M na-akpata   Ị na-akpata Ọ na-akpata
Perfekt A - A -   Ị kpatago Ọ kpatago
Präteritum A -   M kpatago Ị kpatara Ọ kpatara
Futur A ga m akpata M ga akpata   Ị ga akpata Ọ ga akpata
Konditional M kaara ịkpata     Ị kaara ịkpata Ọ kaara ịkpata
Imperativ       Kpataa  
Hortativ Kaa m kpataa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akpata Ụnụ na-akpata Ha na-akpata
Perfekt Anyị a-kpatago Ụnụ a-kpatago Ha a-kpatago
Präteritum Anyị kpatara Ụnụ kpatara Ha kpatara
Futur Anyị ga akpata Ụnụ ga akpata Ha ga akpata
Konditional Anyị kaara ịkpata Ụnụ kaara ịkpata Ha kaara ịkpata
Imperativ   Kpataanu  
Hortativ Kaa anyị kpataa   Ha kpataa