facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgba ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba ama M na-agba ama   Ị na-agba ama Ọ na-agba ama
Perfekt A - A -   Ị gbago ama Ọ gbago ama
Präteritum A -   M gbago ama Ị gbara ama Ọ gbara ama
Futur A ga m agba ama M ga agba ama   Ị ga agba ama Ọ ga agba ama
Konditional M kaara ịgba ama     Ị kaara ịgba ama Ọ kaara ịgba ama
Imperativ       gbaa ama  
Hortativ Kaa m gbaa ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba ama Ụnụ na-agba ama Ha na-agba ama
Perfekt Anyị a-gbago ama Ụnụ a-gbago ama Ha a-gbago ama
Präteritum Anyị gbara ama Ụnụ gbara ama Ha gbara ama
Futur Anyị ga agba ama Ụnụ ga agba ama Ha ga agba ama
Konditional Anyị kaara ịgba ama Ụnụ kaara ịgba ama Ha kaara ịgba ama
Imperativ   Gbaanu ama  
Hortativ Kaa anyị gbaa ama   Ha gbaa ama