facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịhụ ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ahụ ama M na-ahụ ama   Ị na-ahụ ama Ọ na-ahụ ama
Perfekt A - A -   Ị hụgo ama Ọ hụgo ama
Präteritum A -   M hụgo ama Ị hụrụ ama Ọ hụrụ ama
Futur A ga m ahụ ama M ga ahụ ama   Ị ga ahụ ama Ọ ga ahụ ama
Konditional M kaara ịhụ ama     Ị kaara ịhụ ama Ọ kaara ịhụ ama
Imperativ       Hụa ama  
Hortativ Kaa m hụa ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ahụ ama Ụnụ na-ahụ ama Ha na-ahụ ama
Perfekt Anyị a-hụgo ama Ụnụ a-hụgo ama Ha a-hụgo ama
Präteritum Anyị hụrụ ama Ụnụ hụrụ ama Ha hụrụ ama
Futur Anyị ga ahụ ama Ụnụ ga ahụ ama Ha ga ahụ ama
Konditional Anyị kaara ịhụ ama Ụnụ kaara ịhụ ama Ha kaara ịhụ ama
Imperativ   Hụanu ama  
Hortativ Kaa anyị hụa ama   Ha hụa ama