facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịhụba ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ahụba ama M na-ahụba ama   Ị na-ahụba ama Ọ na-ahụba ama
Perfekt A - A -   Ị hụbago ama Ọ hụbago ama
Präteritum A -   M hụbago ama Ị hụbara ama Ọ hụbara ama
Futur A ga m ahụba ama M ga ahụba ama   Ị ga ahụba ama Ọ ga ahụba ama
Konditional M kaara ịhụba ama     Ị kaara ịhụba ama Ọ kaara ịhụba ama
Imperativ       Hụbaa ama  
Hortativ Kaa m hụbaa ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ahụba ama Ụnụ na-ahụba ama Ha na-ahụba ama
Perfekt Anyị a-hụbago ama Ụnụ a-hụbago ama Ha a-hụbago ama
Präteritum Anyị hụbara ama Ụnụ hụbara ama Ha hụbara ama
Futur Anyị ga ahụba ama Ụnụ ga ahụba ama Ha ga ahụba ama
Konditional Anyị kaara ịhụba ama Ụnụ kaara ịhụba ama Ha kaara ịhụba ama
Imperativ   Hụbaanu ama  
Hortativ Kaa anyị hụbaa ama   Ha hụbaa ama