facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịhụwa ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ahụwa ama M na-ahụwa ama   Ị na-ahụwa ama Ọ na-ahụwa ama
Perfekt A - A -   Ị hụwago ama Ọ hụwago ama
Präteritum A -   M hụwago ama Ị hụwara ama Ọ hụwara ama
Futur A ga m ahụwa ama M ga ahụwa ama   Ị ga ahụwa ama Ọ ga ahụwa ama
Konditional M kaara ịhụwa ama     Ị kaara ịhụwa ama Ọ kaara ịhụwa ama
Imperativ       Hụwaa ama  
Hortativ Kaa m hụwaa ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ahụwa ama Ụnụ na-ahụwa ama Ha na-ahụwa ama
Perfekt Anyị a-hụwago ama Ụnụ a-hụwago ama Ha a-hụwago ama
Präteritum Anyị hụwara ama Ụnụ hụwara ama Ha hụwara ama
Futur Anyị ga ahụwa ama Ụnụ ga ahụwa ama Ha ga ahụwa ama
Konditional Anyị kaara ịhụwa ama Ụnụ kaara ịhụwa ama Ha kaara ịhụwa ama
Imperativ   Hụwaanu ama  
Hortativ Kaa anyị hụwaa ama   Ha hụwaa ama