facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịma

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama M na-ama   Ị na-ama Ọ na-ama
Perfekt A - A -   Ị mago Ọ mago
Präteritum A -   M mago Ị mara Ọ mara
Futur A ga m ama M ga ama   Ị ga ama Ọ ga ama
Konditional M kaara ịma     Ị kaara ịma Ọ kaara ịma
Imperativ       Maa  
Hortativ Kaa m maa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama Ụnụ na-ama Ha na-ama
Perfekt Anyị a-mago Ụnụ a-mago Ha a-mago
Präteritum Anyị mara Ụnụ mara Ha mara
Futur Anyị ga ama Ụnụ ga ama Ha ga ama
Konditional Anyị kaara ịma Ụnụ kaara ịma Ha kaara ịma
Imperativ   Maanu  
Hortativ Kaa anyị maa   Ha maa