facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịrịba ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m arịba ama M na-arịba ama   Ị na-arịba ama Ọ na-arịba ama
Perfekt A - A -   Ị rịbago ama Ọ rịbago ama
Präteritum A -   M rịbago ama Ị rịbara ama Ọ rịbara ama
Futur A ga m arịba ama M ga arịba ama   Ị ga arịba ama Ọ ga arịba ama
Konditional M kaara ịrịba ama     Ị kaara ịrịba ama Ọ kaara ịrịba ama
Imperativ       Rịbaa ama  
Hortativ Kaa m rịbaa ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-arịba ama Ụnụ na-arịba ama Ha na-arịba ama
Perfekt Anyị a-rịbago ama Ụnụ a-rịbago ama Ha a-rịbago ama
Präteritum Anyị rịbara ama Ụnụ rịbara ama Ha rịbara ama
Futur Anyị ga arịba ama Ụnụ ga arịba ama Ha ga arịba ama
Konditional Anyị kaara ịrịba ama Ụnụ kaara ịrịba ama Ha kaara ịrịba ama
Imperativ   Rịbaanu ama  
Hortativ Kaa anyị rịbaa ama   Ha rịbaa ama