facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ihụba ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ehụba ama M na-ehụba ama   Ị na-ehụba ama Ọ na-ehụba ama
Perfekt A - A -   Ị ehụbago ama Ọ ehụbago ama
Präteritum A -   M ehụbago ama Ị ehụbara ama Ọ ehụbara ama
Futur A ga m ehụba ama M ga ehụba ama   Ị ga ehụba ama Ọ ga ehụba ama
Konditional M kaara ihụba ama     Ị kaara ihụba ama Ọ kaara ihụba ama
Imperativ       Hụbae ama  
Hortativ Kaa m hụbae ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ehụba ama Ụnụ na-ehụba ama Ha na-ehụba ama
Perfekt Anyị a-ehụbago ama Ụnụ a-ehụbago ama Ha a-ehụbago ama
Präteritum Anyị ehụbara ama Ụnụ ehụbara ama Ha ehụbara ama
Futur Anyị ga ehụba ama Ụnụ ga ehụba ama Ha ga ehụba ama
Konditional Anyị kaara ihụba ama Ụnụ kaara ihụba ama Ha kaara ihụba ama
Imperativ   Hụbaenu ama  
Hortativ Kaa anyị hụbae ama   Ha hụbae ama