facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iriba ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eriba ama M na-eriba ama   Ị na-eriba ama Ọ na-eriba ama
Perfekt A - A -   Ị eribago ama Ọ eribago ama
Präteritum A -   M eribago ama Ị eribara ama Ọ eribara ama
Futur A ga m eriba ama M ga eriba ama   Ị ga eriba ama Ọ ga eriba ama
Konditional M kaara iriba ama     Ị kaara iriba ama Ọ kaara iriba ama
Imperativ       Ribae ama  
Hortativ Kaa m ribae ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eriba ama Ụnụ na-eriba ama Ha na-eriba ama
Perfekt Anyị a-eribago ama Ụnụ a-eribago ama Ha a-eribago ama
Präteritum Anyị eribara ama Ụnụ eribara ama Ha eribara ama
Futur Anyị ga eriba ama Ụnụ ga eriba ama Ha ga eriba ama
Konditional Anyị kaara iriba ama Ụnụ kaara iriba ama Ha kaara iriba ama
Imperativ   Ribaenu ama  
Hortativ Kaa anyị ribae ama   Ha ribae ama