facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iyiwe ama

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eyiwe ama M na-eyiwe ama   Ị na-eyiwe ama Ọ na-eyiwe ama
Perfekt A - A -   Ị eyiwego ama Ọ eyiwego ama
Präteritum A -   M eyiwego ama Ị eyiwere ama Ọ eyiwere ama
Futur A ga m eyiwe ama M ga eyiwe ama   Ị ga eyiwe ama Ọ ga eyiwe ama
Konditional M kaara iyiwe ama     Ị kaara iyiwe ama Ọ kaara iyiwe ama
Imperativ       Yiwee ama  
Hortativ Kaa m yiwee ama        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eyiwe ama Ụnụ na-eyiwe ama Ha na-eyiwe ama
Perfekt Anyị a-eyiwego ama Ụnụ a-eyiwego ama Ha a-eyiwego ama
Präteritum Anyị eyiwere ama Ụnụ eyiwere ama Ha eyiwere ama
Futur Anyị ga eyiwe ama Ụnụ ga eyiwe ama Ha ga eyiwe ama
Konditional Anyị kaara iyiwe ama Ụnụ kaara iyiwe ama Ha kaara iyiwe ama
Imperativ   Yiweenu ama  
Hortativ Kaa anyị yiwee ama   Ha yiwee ama