facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imesa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emesa M na-emesa   Ị na-emesa Ọ na-emesa
Perfekt A - A -   Ị emesago Ọ emesago
Präteritum A -   M emesago Ị emesara Ọ emesara
Futur A ga m emesa M ga emesa   Ị ga emesa Ọ ga emesa
Konditional M kaara imesa     Ị kaara imesa Ọ kaara imesa
Imperativ       Mesae  
Hortativ Kaa m mesae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emesa Ụnụ na-emesa Ha na-emesa
Perfekt Anyị a-emesago Ụnụ a-emesago Ha a-emesago
Präteritum Anyị emesara Ụnụ emesara Ha emesara
Futur Anyị ga emesa Ụnụ ga emesa Ha ga emesa
Konditional Anyị kaara imesa Ụnụ kaara imesa Ha kaara imesa
Imperativ   Mesaenu  
Hortativ Kaa anyị mesae   Ha mesae