facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imetụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emetụ M na-emetụ   Ị na-emetụ Ọ na-emetụ
Perfekt A - A -   Ị emetụgo Ọ emetụgo
Präteritum A -   M emetụgo Ị emetụrụ Ọ emetụrụ
Futur A ga m emetụ M ga emetụ   Ị ga emetụ Ọ ga emetụ
Konditional M kaara imetụ     Ị kaara imetụ Ọ kaara imetụ
Imperativ       Metụe  
Hortativ Kaa m metụe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emetụ Ụnụ na-emetụ Ha na-emetụ
Perfekt Anyị a-emetụgo Ụnụ a-emetụgo Ha a-emetụgo
Präteritum Anyị emetụrụ Ụnụ emetụrụ Ha emetụrụ
Futur Anyị ga emetụ Ụnụ ga emetụ Ha ga emetụ
Konditional Anyị kaara imetụ Ụnụ kaara imetụ Ha kaara imetụ
Imperativ   Metụenu  
Hortativ Kaa anyị metụe   Ha metụe