facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịrịọ arịrịọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m arịọ arịrịọ M na-arịọ arịrịọ   Ị na-arịọ arịrịọ Ọ na-arịọ arịrịọ
Perfekt A - A -   Ị rịọgo arịrịọ Ọ rịọgo arịrịọ
Präteritum A -   M rịọgo arịrịọ Ị rịọrọ arịrịọ Ọ rịọrọ arịrịọ
Futur A ga m arịọ arịrịọ M ga arịọ arịrịọ   Ị ga arịọ arịrịọ Ọ ga arịọ arịrịọ
Konditional M kaara ịrịọ arịrịọ     Ị kaara ịrịọ arịrịọ Ọ kaara ịrịọ arịrịọ
Imperativ       Rịọa arịrịọ  
Hortativ Kaa m rịọa arịrịọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-arịọ arịrịọ Ụnụ na-arịọ arịrịọ Ha na-arịọ arịrịọ
Perfekt Anyị a-rịọgo arịrịọ Ụnụ a-rịọgo arịrịọ Ha a-rịọgo arịrịọ
Präteritum Anyị rịọrọ arịrịọ Ụnụ rịọrọ arịrịọ Ha rịọrọ arịrịọ
Futur Anyị ga arịọ arịrịọ Ụnụ ga arịọ arịrịọ Ha ga arịọ arịrịọ
Konditional Anyị kaara ịrịọ arịrịọ Ụnụ kaara ịrịọ arịrịọ Ha kaara ịrịọ arịrịọ
Imperativ   Rịọanu arịrịọ  
Hortativ Kaa anyị rịọa arịrịọ   Ha rịọa arịrịọ