facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịdọkọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m adọkọ M na-adọkọ   Ị na-adọkọ Ọ na-adọkọ
Perfekt A - A -   Ị dọkọgo Ọ dọkọgo
Präteritum A -   M dọkọgo Ị dọkọrọ Ọ dọkọrọ
Futur A ga m adọkọ M ga adọkọ   Ị ga adọkọ Ọ ga adọkọ
Konditional M kaara ịdọkọ     Ị kaara ịdọkọ Ọ kaara ịdọkọ
Imperativ       dokoa  
Hortativ Kaa m dokoa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-adọkọ Ụnụ na-adọkọ Ha na-adọkọ
Perfekt Anyị a-dọkọgo Ụnụ a-dọkọgo Ha a-dọkọgo
Präteritum Anyị dọkọrọ Ụnụ dọkọrọ Ha dọkọrọ
Futur Anyị ga adọkọ Ụnụ ga adọkọ Ha ga adọkọ
Konditional Anyị kaara ịdọkọ Ụnụ kaara ịdọkọ Ha kaara ịdọkọ
Imperativ   Dọkọanu  
Hortativ Kaa anyị dokoa   Ha dokoa