facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnọ na-ahiri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anọ na-ahiri M na-anọ na-ahiri   Ị na-anọ na-ahiri Ọ na-anọ na-ahiri
Perfekt A - A -   Ị nọgo na-ahiri Ọ nọgo na-ahiri
Präteritum A -   M nọgo na-ahiri Ị nọrọ na-ahiri Ọ nọrọ na-ahiri
Futur A ga m anọ na-ahiri M ga anọ na-ahiri   Ị ga anọ na-ahiri Ọ ga anọ na-ahiri
Konditional M kaara ịnọ na-ahiri     Ị kaara ịnọ na-ahiri Ọ kaara ịnọ na-ahiri
Imperativ       Nọa na-ahiri  
Hortativ Kaa m nọa na-ahiri        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anọ na-ahiri Ụnụ na-anọ na-ahiri Ha na-anọ na-ahiri
Perfekt Anyị a-nọgo na-ahiri Ụnụ a-nọgo na-ahiri Ha a-nọgo na-ahiri
Präteritum Anyị nọrọ na-ahiri Ụnụ nọrọ na-ahiri Ha nọrọ na-ahiri
Futur Anyị ga anọ na-ahiri Ụnụ ga anọ na-ahiri Ha ga anọ na-ahiri
Konditional Anyị kaara ịnọ na-ahiri Ụnụ kaara ịnọ na-ahiri Ha kaara ịnọ na-ahiri
Imperativ   Nọanu na-ahiri  
Hortativ Kaa anyị nọa na-ahiri   Ha nọa na-ahiri