facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv idokọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edokọ M na-edokọ   Ị na-edokọ Ọ na-edokọ
Perfekt A - A -   Ị edokọgo Ọ edokọgo
Präteritum A -   M edokọgo Ị edokọrọ Ọ edokọrọ
Futur A ga m edokọ M ga edokọ   Ị ga edokọ Ọ ga edokọ
Konditional M kaara idokọ     Ị kaara idokọ Ọ kaara idokọ
Imperativ       Dokọe  
Hortativ Kaa m dokọe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edokọ Ụnụ na-edokọ Ha na-edokọ
Perfekt Anyị a-edokọgo Ụnụ a-edokọgo Ha a-edokọgo
Präteritum Anyị edokọrọ Ụnụ edokọrọ Ha edokọrọ
Futur Anyị ga edokọ Ụnụ ga edokọ Ha ga edokọ
Konditional Anyị kaara idokọ Ụnụ kaara idokọ Ha kaara idokọ
Imperativ   Dokọenu  
Hortativ Kaa anyị dokọe   Ha dokọe