facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imekọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emekọ M na-emekọ   Ị na-emekọ Ọ na-emekọ
Perfekt A - A -   Ị emekọgo Ọ emekọgo
Präteritum A -   M emekọgo Ị emekọrọ Ọ emekọrọ
Futur A ga m emekọ M ga emekọ   Ị ga emekọ Ọ ga emekọ
Konditional M kaara imekọ     Ị kaara imekọ Ọ kaara imekọ
Imperativ       mekọe  
Hortativ Kaa m mekọe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emekọ Ụnụ na-emekọ Ha na-emekọ
Perfekt Anyị a-emekọgo Ụnụ a-emekọgo Ha a-emekọgo
Präteritum Anyị emekọrọ Ụnụ emekọrọ Ha emekọrọ
Futur Anyị ga emekọ Ụnụ ga emekọ Ha ga emekọ
Konditional Anyị kaara imekọ Ụnụ kaara imekọ Ha kaara imekọ
Imperativ   Mekọenu  
Hortativ Kaa anyị mekọe   Ha mekọe