facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imekasi ahụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emekasi ahụ M na-emekasi ahụ   Ị na-emekasi ahụ Ọ na-emekasi ahụ
Perfekt A - A -   Ị emekasigo ahụ Ọ emekasigo ahụ
Präteritum A -   M emekasigo ahụ Ị emekasiri ahụ Ọ emekasiri ahụ
Futur A ga m emekasi ahụ M ga emekasi ahụ   Ị ga emekasi ahụ Ọ ga emekasi ahụ
Konditional M kaara imekasi ahụ     Ị kaara imekasi ahụ Ọ kaara imekasi ahụ
Imperativ       mekasie ahụ  
Hortativ Kaa m mekasie ahụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emekasi ahụ Ụnụ na-emekasi ahụ Ha na-emekasi ahụ
Perfekt Anyị a-emekasigo ahụ Ụnụ a-emekasigo ahụ Ha a-emekasigo ahụ
Präteritum Anyị emekasiri ahụ Ụnụ emekasiri ahụ Ha emekasiri ahụ
Futur Anyị ga emekasi ahụ Ụnụ ga emekasi ahụ Ha ga emekasi ahụ
Konditional Anyị kaara imekasi ahụ Ụnụ kaara imekasi ahụ Ha kaara imekasi ahụ
Imperativ   Mekasienu ahụ  
Hortativ Kaa anyị mekasie ahụ   Ha mekasie ahụ