facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv isogbu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m esogbu M na-esogbu   Ị na-esogbu Ọ na-esogbu
Perfekt A - A -   Ị esogbugo Ọ esogbugo
Präteritum A -   M esogbugo Ị esogburu Ọ esogburu
Futur A ga m esogbu M ga esogbu   Ị ga esogbu Ọ ga esogbu
Konditional M kaara isogbu     Ị kaara isogbu Ọ kaara isogbu
Imperativ       Sogbue  
Hortativ Kaa m sogbue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-esogbu Ụnụ na-esogbu Ha na-esogbu
Perfekt Anyị a-esogbugo Ụnụ a-esogbugo Ha a-esogbugo
Präteritum Anyị esogburu Ụnụ esogburu Ha esogburu
Futur Anyị ga esogbu Ụnụ ga esogbu Ha ga esogbu
Konditional Anyị kaara isogbu Ụnụ kaara isogbu Ha kaara isogbu
Imperativ   Sogbuenu  
Hortativ Kaa anyị sogbue   Ha sogbue