facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwenye

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwenye M na-ekwenye   Ị na-ekwenye Ọ na-ekwenye
Perfekt A - A -   Ị ekwenyego Ọ ekwenyego
Präteritum A -   M ekwenyego Ị ekwenyere Ọ ekwenyere
Futur A ga m ekwenye M ga ekwenye   Ị ga ekwenye Ọ ga ekwenye
Konditional M kaara ikwenye     Ị kaara ikwenye Ọ kaara ikwenye
Imperativ       Kwenyee  
Hortativ Kaa m kwenyee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwenye Ụnụ na-ekwenye Ha na-ekwenye
Perfekt Anyị a-ekwenyego Ụnụ a-ekwenyego Ha a-ekwenyego
Präteritum Anyị ekwenyere Ụnụ ekwenyere Ha ekwenyere
Futur Anyị ga ekwenye Ụnụ ga ekwenye Ha ga ekwenye
Konditional Anyị kaara ikwenye Ụnụ kaara ikwenye Ha kaara ikwenye
Imperativ   Kwenyeenu  
Hortativ Kaa anyị kwenyee   Ha kwenyee