facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịhapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ahapụ M na-ahapụ   Ị na-ahapụ Ọ na-ahapụ
Perfekt A - A -   Ị hapụgo Ọ hapụgo
Präteritum A -   M hapụgo Ị hapụrụ Ọ hapụrụ
Futur A ga m ahapụ M ga ahapụ   Ị ga ahapụ Ọ ga ahapụ
Konditional M kaara ịhapụ     Ị kaara ịhapụ Ọ kaara ịhapụ
Imperativ       Hapụa  
Hortativ Kaa m hapụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ahapụ Ụnụ na-ahapụ Ha na-ahapụ
Perfekt Anyị a-hapụgo Ụnụ a-hapụgo Ha a-hapụgo
Präteritum Anyị hapụrụ Ụnụ hapụrụ Ha hapụrụ
Futur Anyị ga ahapụ Ụnụ ga ahapụ Ha ga ahapụ
Konditional Anyị kaara ịhapụ Ụnụ kaara ịhapụ Ha kaara ịhapụ
Imperativ   Hapụanu  
Hortativ Kaa anyị hapụa   Ha hapụa