facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịrapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m arapụ M na-arapụ   Ị na-arapụ Ọ na-arapụ
Perfekt A - A -   Ị rapụgo Ọ rapụgo
Präteritum A -   M rapụgo Ị rapụrụ Ọ rapụrụ
Futur A ga m arapụ M ga arapụ   Ị ga arapụ Ọ ga arapụ
Konditional M kaara ịrapụ     Ị kaara ịrapụ Ọ kaara ịrapụ
Imperativ       Rapụa  
Hortativ Kaa m rapụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-arapụ Ụnụ na-arapụ Ha na-arapụ
Perfekt Anyị a-rapụgo Ụnụ a-rapụgo Ha a-rapụgo
Präteritum Anyị rapụrụ Ụnụ rapụrụ Ha rapụrụ
Futur Anyị ga arapụ Ụnụ ga arapụ Ha ga arapụ
Konditional Anyị kaara ịrapụ Ụnụ kaara ịrapụ Ha kaara ịrapụ
Imperativ   Rapụanu  
Hortativ Kaa anyị rapụa   Ha rapụa