facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ichi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m echi M na-echi   Ị na-echi Ọ na-echi
Perfekt A - A -   Ị echigo Ọ echigo
Präteritum A -   M echigo echiri echiri
Futur A ga m echi M ga echi   Ị ga echi Ọ ga echi
Konditional M kaara ichi     Ị kaara ichi Ọ kaara ichi
Imperativ       Chie  
Hortativ Kaa m chie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-echi Ụnụ na-echi Ha na-echi
Perfekt Anyị a-echigo Ụnụ a-echigo Ha a-echigo
Präteritum Anyị echiri Ụnụ echiri Ha echiri
Futur Anyị ga echi Ụnụ ga echi Ha ga echi
Konditional Anyị kaara ichi Ụnụ kaara ichi Ha kaara ichi
Imperativ   Chienu  
Hortativ Kaa anyị chie   Ha chie