facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ichiri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m echiri M na-echiri   Ị na-echiri Ọ na-echiri
Perfekt A - A -   Ị echirigo Ọ echirigo
Präteritum A -   M echirigo Ị echiriri Ọ echiriri
Futur A ga m echiri M ga echiri   Ị ga echiri Ọ ga echiri
Konditional M kaara ichiri     Ị kaara ichiri Ọ kaara ichiri
Imperativ       Chirie  
Hortativ Kaa m chirie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-echiri Ụnụ na-echiri Ha na-echiri
Perfekt Anyị a-echirigo Ụnụ a-echirigo Ha a-echirigo
Präteritum Anyị echiriri Ụnụ echiriri Ha echiriri
Futur Anyị ga echiri Ụnụ ga echiri Ha ga echiri
Konditional Anyị kaara ichiri Ụnụ kaara ichiri Ha kaara ichiri
Imperativ   Chirienu  
Hortativ Kaa anyị chirie   Ha chirie