facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịfụli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m afụli elu M na-afụli elu   Ị na-afụli elu Ọ na-afụli elu
Perfekt A - A -   Ị fụligo elu Ọ fụligo elu
Präteritum A -   M fụligo elu Ị fụliri elu Ọ fụliri elu
Futur A ga m afụli elu M ga afụli elu   Ị ga afụli elu Ọ ga afụli elu
Konditional M kaara ịfụli elu     Ị kaara ịfụli elu Ọ kaara ịfụli elu
Imperativ       fụlia elu  
Hortativ Kaa m fụlia elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-afụli elu Ụnụ na-afụli elu Ha na-afụli elu
Perfekt Anyị a-fụligo elu Ụnụ a-fụligo elu Ha a-fụligo elu
Präteritum Anyị fụliri elu Ụnụ fụliri elu Ha fụliri elu
Futur Anyị ga afụli elu Ụnụ ga afụli elu Ha ga afụli elu
Konditional Anyị kaara ịfụli elu Ụnụ kaara ịfụli elu Ha kaara ịfụli elu
Imperativ   Fụlianu elu  
Hortativ Kaa anyị fụlia elu   Ha fụlia elu