facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgali elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agali elu M na-agali elu   Ị na-agali elu Ọ na-agali elu
Perfekt A - A -   Ị galigo elu Ọ galigo elu
Präteritum A -   M galigo elu Ị galiri elu Ọ galiri elu
Futur A ga m agali elu M ga agali elu   Ị ga agali elu Ọ ga agali elu
Konditional M kaara ịgali elu     Ị kaara ịgali elu Ọ kaara ịgali elu
Imperativ       galia elu  
Hortativ Kaa m galia elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agali elu Ụnụ na-agali elu Ha na-agali elu
Perfekt Anyị a-galigo elu Ụnụ a-galigo elu Ha a-galigo elu
Präteritum Anyị galiri elu Ụnụ galiri elu Ha galiri elu
Futur Anyị ga agali elu Ụnụ ga agali elu Ha ga agali elu
Konditional Anyị kaara ịgali elu Ụnụ kaara ịgali elu Ha kaara ịgali elu
Imperativ   Galianu elu  
Hortativ Kaa anyị galia elu   Ha galia elu