facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbago elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbago elu M na-agbago elu   Ị na-agbago elu Ọ na-agbago elu
Perfekt A - A -   Ị gbagogo elu Ọ gbagogo elu
Präteritum A -   M gbagogo elu Ị gbagoro elu Ọ gbagoro elu
Futur A ga m agbago elu M ga agbago elu   Ị ga agbago elu Ọ ga agbago elu
Konditional M kaara ịgbago elu     Ị kaara ịgbago elu Ọ kaara ịgbago elu
Imperativ       gbagoa elu  
Hortativ Kaa m gbagoa elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbago elu Ụnụ na-agbago elu Ha na-agbago elu
Perfekt Anyị a-gbagogo elu Ụnụ a-gbagogo elu Ha a-gbagogo elu
Präteritum Anyị gbagoro elu Ụnụ gbagoro elu Ha gbagoro elu
Futur Anyị ga agbago elu Ụnụ ga agbago elu Ha ga agbago elu
Konditional Anyị kaara ịgbago elu Ụnụ kaara ịgbago elu Ha kaara ịgbago elu
Imperativ   Gbagoanu elu  
Hortativ Kaa anyị gbagoa elu   Ha gbagoa elu