facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbali elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbali elu M na-agbali elu   Ị na-agbali elu Ọ na-agbali elu
Perfekt A - A -   Ị gbaligo elu Ọ gbaligo elu
Präteritum A -   M gbaligo elu Ị gbaliri elu Ọ gbaliri elu
Futur A ga m agbali elu M ga agbali elu   Ị ga agbali elu Ọ ga agbali elu
Konditional M kaara ịgbali elu     Ị kaara ịgbali elu Ọ kaara ịgbali elu
Imperativ       Gbalia elu  
Hortativ Kaa m gbalia elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbali elu Ụnụ na-agbali elu Ha na-agbali elu
Perfekt Anyị a-gbaligo elu Ụnụ a-gbaligo elu Ha a-gbaligo elu
Präteritum Anyị gbaliri elu Ụnụ gbaliri elu Ha gbaliri elu
Futur Anyị ga agbali elu Ụnụ ga agbali elu Ha ga agbali elu
Konditional Anyị kaara ịgbali elu Ụnụ kaara ịgbali elu Ha kaara ịgbali elu
Imperativ   Gbalianu elu  
Hortativ Kaa anyị gbalia elu   Ha gbalia elu