facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịla elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ala elu M na-ala elu   Ị na-ala elu Ọ na-ala elu
Perfekt A - A -   Ị lago elu Ọ lago elu
Präteritum A -   M lago elu Ị lara elu Ọ lara elu
Futur A ga m ala elu M ga ala elu   Ị ga ala elu Ọ ga ala elu
Konditional M kaara ịla elu     Ị kaara ịla elu Ọ kaara ịla elu
Imperativ       Laa elu  
Hortativ Kaa m laa elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ala elu Ụnụ na-ala elu Ha na-ala elu
Perfekt Anyị a-lago elu Ụnụ a-lago elu Ha a-lago elu
Präteritum Anyị lara elu Ụnụ lara elu Ha lara elu
Futur Anyị ga ala elu Ụnụ ga ala elu Ha ga ala elu
Konditional Anyị kaara ịla elu Ụnụ kaara ịla elu Ha kaara ịla elu
Imperativ   Laanu elu  
Hortativ Kaa anyị laa elu   Ha laa elu