facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịpali elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m apali elu M na-apali elu   Ị na-apali elu Ọ na-apali elu
Perfekt A - A -   Ị paligo elu Ọ paligo elu
Präteritum A -   M paligo elu Ị paliri elu Ọ paliri elu
Futur A ga m apali elu M ga apali elu   Ị ga apali elu Ọ ga apali elu
Konditional M kaara ịpali elu     Ị kaara ịpali elu Ọ kaara ịpali elu
Imperativ       Palia elu  
Hortativ Kaa m palia elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-apali elu Ụnụ na-apali elu Ha na-apali elu
Perfekt Anyị a-paligo elu Ụnụ a-paligo elu Ha a-paligo elu
Präteritum Anyị paliri elu Ụnụ paliri elu Ha paliri elu
Futur Anyị ga apali elu Ụnụ ga apali elu Ha ga apali elu
Konditional Anyị kaara ịpali elu Ụnụ kaara ịpali elu Ha kaara ịpali elu
Imperativ   Palianu elu  
Hortativ Kaa anyị palia elu   Ha palia elu