facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịrụli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m arụli elu M na-arụli elu   Ị na-arụli elu Ọ na-arụli elu
Perfekt A - A -   Ị rụligo elu Ọ rụligo elu
Präteritum A -   M rụligo elu Ị rụliri elu Ọ rụliri elu
Futur A ga m arụli elu M ga arụli elu   Ị ga arụli elu Ọ ga arụli elu
Konditional M kaara ịrụli elu     Ị kaara ịrụli elu Ọ kaara ịrụli elu
Imperativ       Rụlia elu  
Hortativ Kaa m rụlia elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-arụli elu Ụnụ na-arụli elu Ha na-arụli elu
Perfekt Anyị a-rụligo elu Ụnụ a-rụligo elu Ha a-rụligo elu
Präteritum Anyị rụliri elu Ụnụ rụliri elu Ha rụliri elu
Futur Anyị ga arụli elu Ụnụ ga arụli elu Ha ga arụli elu
Konditional Anyị kaara ịrụli elu Ụnụ kaara ịrụli elu Ha kaara ịrụli elu
Imperativ   Rụlianu elu  
Hortativ Kaa anyị rụlia elu   Ha rụlia elu