facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịwụli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m awụli elu M na-awụli elu   Ị na-awụli elu Ọ na-awụli elu
Perfekt A - A -   Ị wụligo elu Ọ wụligo elu
Präteritum A -   M wụligo elu Ị wụliri elu Ọ wụliri elu
Futur A ga m awụli elu M ga awụli elu   Ị ga awụli elu Ọ ga awụli elu
Konditional M kaara ịwụli elu     Ị kaara ịwụli elu Ọ kaara ịwụli elu
Imperativ       Wụlia elu  
Hortativ Kaa m wụlia elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-awụli elu Ụnụ na-awụli elu Ha na-awụli elu
Perfekt Anyị a-wụligo elu Ụnụ a-wụligo elu Ha a-wụligo elu
Präteritum Anyị wụliri elu Ụnụ wụliri elu Ha wụliri elu
Futur Anyị ga awụli elu Ụnụ ga awụli elu Ha ga awụli elu
Konditional Anyị kaara ịwụli elu Ụnụ kaara ịwụli elu Ha kaara ịwụli elu
Imperativ   Wụlianu elu  
Hortativ Kaa anyị wụlia elu   Ha wụlia elu