facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ibuli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ebuli elu M na-ebuli elu   Ị na-ebuli elu Ọ na-ebuli elu
Perfekt A - A -   Ị ebuligo elu Ọ ebuligo elu
Präteritum A -   M ebuligo elu Ị ebuliri elu Ọ ebuliri elu
Futur A ga m ebuli elu M ga ebuli elu   Ị ga ebuli elu Ọ ga ebuli elu
Konditional M kaara ibuli elu     Ị kaara ibuli elu Ọ kaara ibuli elu
Imperativ       Bulie elu  
Hortativ Kaa m bulie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ebuli elu Ụnụ na-ebuli elu Ha na-ebuli elu
Perfekt Anyị a-ebuligo elu Ụnụ a-ebuligo elu Ha a-ebuligo elu
Präteritum Anyị ebuliri elu Ụnụ ebuliri elu Ha ebuliri elu
Futur Anyị ga ebuli elu Ụnụ ga ebuli elu Ha ga ebuli elu
Konditional Anyị kaara ibuli elu Ụnụ kaara ibuli elu Ha kaara ibuli elu
Imperativ   Bulienu elu  
Hortativ Kaa anyị bulie elu   Ha bulie elu