facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ifeli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m efeli elu M na-efeli elu   Ị na-efeli elu Ọ na-efeli elu
Perfekt A - A -   Ị efeligo elu Ọ efeligo elu
Präteritum A -   M efeligo elu Ị efeliri elu Ọ efeliri elu
Futur A ga m efeli elu M ga efeli elu   Ị ga efeli elu Ọ ga efeli elu
Konditional M kaara ifeli elu     Ị kaara ifeli elu Ọ kaara ifeli elu
Imperativ       Felie elu  
Hortativ Kaa m felie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-efeli elu Ụnụ na-efeli elu Ha na-efeli elu
Perfekt Anyị a-efeligo elu Ụnụ a-efeligo elu Ha a-efeligo elu
Präteritum Anyị efeliri elu Ụnụ efeliri elu Ha efeliri elu
Futur Anyị ga efeli elu Ụnụ ga efeli elu Ha ga efeli elu
Konditional Anyị kaara ifeli elu Ụnụ kaara ifeli elu Ha kaara ifeli elu
Imperativ   Felienu elu  
Hortativ Kaa anyị felie elu   Ha felie elu