facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ijeli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ejeli elu M na-ejeli elu   Ị na-ejeli elu Ọ na-ejeli elu
Perfekt A - A -   Ị ejeligo elu Ọ ejeligo elu
Präteritum A -   M ejeligo elu Ị ejeliri elu Ọ ejeliri elu
Futur A ga m ejeli elu M ga ejeli elu   Ị ga ejeli elu Ọ ga ejeli elu
Konditional M kaara ijeli elu     Ị kaara ijeli elu Ọ kaara ijeli elu
Imperativ       Jelie elu  
Hortativ Kaa m jelie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ejeli elu Ụnụ na-ejeli elu Ha na-ejeli elu
Perfekt Anyị a-ejeligo elu Ụnụ a-ejeligo elu Ha a-ejeligo elu
Präteritum Anyị ejeliri elu Ụnụ ejeliri elu Ha ejeliri elu
Futur Anyị ga ejeli elu Ụnụ ga ejeli elu Ha ga ejeli elu
Konditional Anyị kaara ijeli elu Ụnụ kaara ijeli elu Ha kaara ijeli elu
Imperativ   Jelienu elu  
Hortativ Kaa anyị jelie elu   Ha jelie elu