facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikoli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekoli elu M na-ekoli elu   Ị na-ekoli elu Ọ na-ekoli elu
Perfekt A - A -   Ị ekoligo elu Ọ ekoligo elu
Präteritum A -   M ekoligo elu Ị ekoliri elu Ọ ekoliri elu
Futur A ga m ekoli elu M ga ekoli elu   Ị ga ekoli elu Ọ ga ekoli elu
Konditional M kaara ikoli elu     Ị kaara ikoli elu Ọ kaara ikoli elu
Imperativ       Kolie elu  
Hortativ Kaa m kolie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekoli elu Ụnụ na-ekoli elu Ha na-ekoli elu
Perfekt Anyị a-ekoligo elu Ụnụ a-ekoligo elu Ha a-ekoligo elu
Präteritum Anyị ekoliri elu Ụnụ ekoliri elu Ha ekoliri elu
Futur Anyị ga ekoli elu Ụnụ ga ekoli elu Ha ga ekoli elu
Konditional Anyị kaara ikoli elu Ụnụ kaara ikoli elu Ha kaara ikoli elu
Imperativ   Kolienu elu  
Hortativ Kaa anyị kolie elu   Ha kolie elu