facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ila elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ela elu M na-ela elu   Ị na-ela elu Ọ na-ela elu
Perfekt A - A -   Ị elago elu Ọ elago elu
Präteritum A -   M elago elu Ị elara elu Ọ elara elu
Futur A ga m ela elu M ga ela elu   Ị ga ela elu Ọ ga ela elu
Konditional M kaara ila elu     Ị kaara ila elu Ọ kaara ila elu
Imperativ       Lae elu  
Hortativ Kaa m lae elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ela elu Ụnụ na-ela elu Ha na-ela elu
Perfekt Anyị a-elago elu Ụnụ a-elago elu Ha a-elago elu
Präteritum Anyị elara elu Ụnụ elara elu Ha elara elu
Futur Anyị ga ela elu Ụnụ ga ela elu Ha ga ela elu
Konditional Anyị kaara ila elu Ụnụ kaara ila elu Ha kaara ila elu
Imperativ   Laenu elu  
Hortativ Kaa anyị lae elu   Ha lae elu