facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ilu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m elu M na-elu   Ị na-elu Ọ na-elu
Perfekt A - A -   Ị elugo Ọ elugo
Präteritum A -   M elugo Ị eluru Ọ eluru
Futur A ga m elu M ga elu   Ị ga elu Ọ ga elu
Konditional M kaara ilu     Ị kaara ilu Ọ kaara ilu
Imperativ       Lue  
Hortativ Kaa m lue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-elu Ụnụ na-elu Ha na-elu
Perfekt Anyị a-elugo Ụnụ a-elugo Ha a-elugo
Präteritum Anyị eluru Ụnụ eluru Ha eluru
Futur Anyị ga elu Ụnụ ga elu Ha ga elu
Konditional Anyị kaara ilu Ụnụ kaara ilu Ha kaara ilu
Imperativ   Luenu  
Hortativ Kaa anyị lue   Ha lue