facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imeli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emeli elu M na-emeli elu   Ị na-emeli elu Ọ na-emeli elu
Perfekt A - A -   Ị emeligo elu Ọ emeligo elu
Präteritum A -   M emeligo elu Ị emeliri elu Ọ emeliri elu
Futur A ga m emeli elu M ga emeli elu   Ị ga emeli elu Ọ ga emeli elu
Konditional M kaara imeli elu     Ị kaara imeli elu Ọ kaara imeli elu
Imperativ       Melie elu  
Hortativ Kaa m melie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emeli elu Ụnụ na-emeli elu Ha na-emeli elu
Perfekt Anyị a-emeligo elu Ụnụ a-emeligo elu Ha a-emeligo elu
Präteritum Anyị emeliri elu Ụnụ emeliri elu Ha emeliri elu
Futur Anyị ga emeli elu Ụnụ ga emeli elu Ha ga emeli elu
Konditional Anyị kaara imeli elu Ụnụ kaara imeli elu Ha kaara imeli elu
Imperativ   Melienu elu  
Hortativ Kaa anyị melie elu   Ha melie elu