facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iri elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eri elu M na-eri elu   Ị na-eri elu Ọ na-eri elu
Perfekt A - A -   Ị erigo elu Ọ erigo elu
Präteritum A -   M erigo elu Ị eriri elu Ọ eriri elu
Futur A ga m eri elu M ga eri elu   Ị ga eri elu Ọ ga eri elu
Konditional M kaara iri elu     Ị kaara iri elu Ọ kaara iri elu
Imperativ       Rie elu  
Hortativ Kaa m rie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eri elu Ụnụ na-eri elu Ha na-eri elu
Perfekt Anyị a-erigo elu Ụnụ a-erigo elu Ha a-erigo elu
Präteritum Anyị eriri elu Ụnụ eriri elu Ha eriri elu
Futur Anyị ga eri elu Ụnụ ga eri elu Ha ga eri elu
Konditional Anyị kaara iri elu Ụnụ kaara iri elu Ha kaara iri elu
Imperativ   Rienu elu  
Hortativ Kaa anyị rie elu   Ha rie elu