facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ituli elu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etuli elu M na-etuli elu   Ị na-etuli elu Ọ na-etuli elu
Perfekt A - A -   Ị etuligo elu Ọ etuligo elu
Präteritum A -   M etuligo elu Ị etuliri elu Ọ etuliri elu
Futur A ga m etuli elu M ga etuli elu   Ị ga etuli elu Ọ ga etuli elu
Konditional M kaara ituli elu     Ị kaara ituli elu Ọ kaara ituli elu
Imperativ       Tulie elu  
Hortativ Kaa m tulie elu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etuli elu Ụnụ na-etuli elu Ha na-etuli elu
Perfekt Anyị a-etuligo elu Ụnụ a-etuligo elu Ha a-etuligo elu
Präteritum Anyị etuliri elu Ụnụ etuliri elu Ha etuliri elu
Futur Anyị ga etuli elu Ụnụ ga etuli elu Ha ga etuli elu
Konditional Anyị kaara ituli elu Ụnụ kaara ituli elu Ha kaara ituli elu
Imperativ   Tulienu elu  
Hortativ Kaa anyị tulie elu   Ha tulie elu